O nas

Nasze motto

„Podążać za dzieckiem, być otwartym na jego potrzeby, poprzez harmonijną edukację przygotować młodzież do życia tak, by potrafiła zmieniać świat na lepszy”

Pedagogika Montessori

Pedagogika Montessori opiera się na umiejętności obserwacji, znajomości potrzeb rozwojowych dzieci, wiedzy o skutecznych metodach zaangażowania dzieci w proces kształcenia. Chcemy, by edukacja sprawiała radość, dawała poczucie harmonii i spełnienia, pozwalała realizować ambitne cele. Chcemy, by dzieci w naszych placówkach były szczęśliwe, zmotywowane do nauki, samodzielne, pełne troski i zainteresowania, otwarte na świat.

Jesteśmy szczęśliwi, gdy dzieci przychodzą do szkoły, bo lubią się uczyć. Chętnie podejmują się wyzwań, są spokojne i skupione, nie czują obaw przed nowymi doświadczeniami, trzeźwo oceniają swoje możliwości, są otwarte na współpracę.

Relacje są najważniejsze

Przyjmujemy do naszych placówek całe rodziny, nawiązujemy wartościowe relacje z rodzicami, pomagamy sobie wzajemnie w procesie kształcenia i wychowania. Współpraca z rodzicami jest kluczem do skutecznego procesu edukacyjnego. Oczekujemy zaangażowania ze strony obojga rodziców. To z nimi omawiamy talenty dziecka, postępy, które czyni, sugerujemy, co wymaga dalszej pracy, a które treści programu zostały już opanowane. Nauczyciele i wychowawcy służą dzieciom pomocą, są ich przewodnikami i przyjaciółmi rodzin. Wspólnie wyznajemy łączące nas wartości i akceptujemy filozofię wychowania sformułowaną przez Marię Montessori. Razem z rodzinami osiągamy nadrzędny cel, którym pozostaje samodzielny, przygotowany do życia we współczesnym świecie, mądry i wykształcony, młody człowiek.

Edukacja według Marii Montessori kładzie nacisk na:

Rolę nauczyciela jako „przewodnika”, uważnego obserwatora i przyjaciela dzieci

Dobrowolny wybór zajęć, samodzielność podejmowania decyzji przez dziecko

Uczenie się o różnicach międzyludzkich i brania opinii innych pod uwagę

Prawo dzieci do poczucia godności, swobody ruchu i ekspresji​

Porządek, estetykę, piękno otoczenia

Pozytywne wykorzystanie błędów w doskonaleniu umiejętności: „mój przyjaciel błąd”

Zamiast współzawodnictwa – współpraca, starszy dzieli się wiedzą i pomaga młodszemu

Organ prowadzący

Kociewskie Centrum Edukacji Montessori Sp. z o.o.

ul. Kubusia Puchatka 5F/15, 83-110 Tczew

Numer konta:

49 1870 1045 2078 1079 9142 0001